Jump to content

Dimensiuni jante Korando


Diomet

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Eu am jante de MB C class pe 17” pt anvelopele de iarna. Am mers cubele 4000km iarna asta, totul ok. Am vopsit in negru capacele centrale cu MB si am lipit un sticker cu SY. Stickerul a fost luat dupa Aliexpress. Am postat foto pe FB, din pacate le-am sters din tlf si sunt departe de casa acum.

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

9 minutes ago, Aditzact said:

Eu am jante de MB C class pe 17” pt anvelopele de iarna.

Când vine vorba de jante SH, toate lumea pomenește de "tipul ăla de pe FB care a pus de Mercedes" :)

Peste vară, o să mă opresc la centrele de dezmembrări care o să îmi iasă în drum, poate găsesc ceva care să arate bine.

Dacă nu, am văzut că aici au prețuri mai bune decât la ceilalți:

https://www.ejante.ro/jante-aliaj/ssangyong/korando-cw-2020-/diametru-17/1913?order=p_asc

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Eu le-am luat cu 800 si am maindat 800 sa le vopsesc electrostatic. Am preferat jante OEM decat aftermarket. Acum ai sanse sa gasesti jante la pret ok, nu-s multi care cumpara. In toamna incep preturile sa creasca.

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 7 months later...
On 5/15/2022 at 8:30 AM, Aditzact said:

Eu am jante de MB C class pe 17” pt anvelopele de iarna. Am mers cubele 4000km iarna asta, totul ok. Am vopsit in negru capacele centrale cu MB si am lipit un sticker cu SY. Stickerul a fost luat dupa Aliexpress. Am postat foto pe FB, din pacate le-am sters din tlf si sunt departe de casa acum.

@Aditzact și eu și @Diomet căutăm jante slim de rezervă, pe 18.

Am găsit: 

  1. Roata de rezerva 18 Mercedes ML W164 2005-2008 - #1108422067 (pieseauto.ro)
  2. Roata rezerva slim Mercedes Clasa ML (W164) [Fabr 2005-2012] 5X112 R18 

Ai idee dacă se potrivesc?
Trebuie prezoane mai scurte cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Sincer nu stiu.

Nu am verificat la mine :(. Acum sunt plecat din tara, ma intorc dupa 15 Ian, voi verifica si revin.

Prezoane mai scurte se gasesc, pretul e decent, dar nu vrei sa afli ca sunt scurte cele ale masinii cand esti pe pana.

Au am in portbagaj snur/iglita/lipici/compresor, dar daca e taiata tot la rezerva ajungi.

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...