Jump to content

Covorase cauciuc originale


Recommended Posts

Deoarece aveam deja covorase aftermarket cand a sosit masina, nu m-am interesat de cum arata cele originale.

Nu sunt foarte incantat de cele aftermarket / Rignum, as vrea sa cumpar originale.

Daca aveti, va rog sa postati cate poze.

Multumesc!

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Salut. Eu am after cumparate. Sunt multumit de ele. Astea sunt de pe emag. Covorase auto, No. 77, Cauciuc, SSANGYONG Korando IV 2019, Negru. Mentionez ca nu se prind in gaurile speciale care sunt. Daca esti din Bucuresti la Sy Militari au toate modelele expuse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

M-am tot uitat la cele vândute în reprezentanță. Nu par să fie OE, nu mi se par finisate. Dar se potrivesc pe toate contururile podelei.

Mă gândesc că în timp o să apară mai multe, OE și/sau aftermarket

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

35 minutes ago, Diomet said:

M-am tot uitat la cele vândute în reprezentanță. Nu par să fie OE, nu mi se par finisate. Dar se potrivesc pe toate contururile podelei.

Mă gândesc că în timp o să apară mai multe, OE și/sau aftermarket

La Constanta nu au OEM, voiam sa vad poze de la cineva care are. Cele aftermarket vin la gaurile de securizare, dar cauciucul e subtirel, denota economie. Cele OEM la alte marci erau mai aratoase fata de cele aftermarket.

Cand am drum prin Bucuresti o sa imi fac timp sa trec pe la un dealer.

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 1 month later...
11 minutes ago, Sorin said:

Alea de la Unix par fix astea de la Amazon.de, care chiar sunt pe stoc: https://www.amazon.de/-/en/dp/B08BXTSHPQ?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

 

Da...sînt aceleași. 

Sînt fabricate în Rusia și distribuite printr-un importator ceh care le listează și pe Amazon (Germania). De cînd cu războiul, livrările au fost reduse și intermitente.

 

 

 

 

 

8C74E8EF-2079-4052-B9B1-73AEB5319867.jpeg

20A279EF-7D55-4E80-A432-E524C05614F6.jpeg

027EEF8F-343C-4AA2-BECB-C5185D6CC020.jpeg

D2D103E3-6838-4E11-91B9-CE62313B8033.jpeg

AB996C94-9F2B-4D11-A3CB-32A10F0CFFB4.jpeg

B0C76D27-E48A-4E77-8F49-700CE88ADE6E.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Astea de piele ecologica mai par misto... mai sunt si gri, in ton cu tapiteria mea (de cauciuc sau textile nu am gasit gri). Nu stiu cat de bune sunt, singurul review de la un cumparator nu e asa de imbucurator...o fi genul carcotas sau aia chiar nu le fac pe masuri. Dar arata intr-un fel! 

https://www.amazon.de/-/en/Youthus-SsangYong-Models-Rodius-Korando/dp/B08T1VSLR3/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

2 minutes ago, Sorin said:

Astea de piele ecologica mai par misto... mai sunt si gri, in ton cu tapiteria mea (de cauciuc sau textile nu am gasit gri). Nu stiu cat de bune sunt, singurul review de la un cumparator nu e asa de imbucurator...o fi genul carcotas sau aia chiar nu le fac pe masuri. Dar arata intr-un fel! 

https://www.amazon.de/-/en/Youthus-SsangYong-Models-Rodius-Korando/dp/B08T1VSLR3/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

 

Clar arată mai bine decît niște covorașe de cauciuc. Dar și trebuie să te urci probabil în șosete în mașină...nu văd cum ar rezista la spălări succesive și la tocuri de pantofi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Am spalat azi masina si am schimbat covorasele cu modelul Element luate de pe Amazon.de (link intr-o postare mai sus). Se potrivesc perfect, inclusiv la gauri, material de calitate, arata bine!28a58d5fcc46e9c9c5285bb2e78586b4.jpg0a22e92375afed23b7c119072c6cad88.jpg5849efdedb85e176e559b6093b2dda29.jpgcfe65a966f532543317a6e60842fa839.jpg919368b7f7bc6c79df44a42fb53ce44b.jpg

Trimis de pe al meu CPH2251 folosind Tapatalk

  • Like 2
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

2 minutes ago, Sorin said:

am schimbat covorasele

offtopic: Nu faci un topic cu poze și la ce ai pe scaune? Par faine.

  • Like 1
The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

4 minutes ago, Diomet said:

offtopic: Nu faci un topic cu poze și la ce ai pe scaune? Par faine.

Mi-ai luat vorba din gura 😂

Pt bancheta spate as fi interesat si eu, iarna pielea e rece ….

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Trebuie sa ajung la masina sa pun poze, dupa aia fac topic... Sunt huse doar pt. sezut, le-am luat sa protejeze scaunele anul trecut, inainte de concediul de vara, Grecia, mare, venit uzi de la plaja... Sunt astea (sunt si pe negru)!
https://s-mania.com/v1/ro/set-de-huse-pentru-scaunele-auto/?utm_source=mmr&utm_medium=cpa&utm_campaign=RO%20%7C%20prevleseV%20%7C%20mmr%20%7C%20cpa&utm_term&utm_content=video&fbclid=IwAR3F3Ga5EONsv4x3OSmOPtfKmXy9Af82Gkctuz22KazBCSzMrqHP3L-6b9U


Trimis de pe al meu CPH2251 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Le-am gasit:

- la noi cu 139 - cautare husa sezut

- Aliexpress - 115lei, dar ajung peste o luna.

Am comandat ceva asemanator cu incalzire, asa copii nu vor mai comenta ca ei nu au incalzire pe spate. 
Pt vara sunt super, eu pun prosoape, cand ne intoarcem de la plaja. Probabil voi comanda si eu.

Multumesc pt idee!

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 11 months later...

Am gasit la noi pe doua site-uri varianta No.77 data pe Polonia si Amazon in forum.

Sper sa fie ce trebuie, abia am dat comanda, revin cu un update cand le primesc.

https://www.emag.ro/covorase-auto-ssangyong-korando-2019-prezent-frogum-77-77426269-1/pd/DZT09QMBM

al doilea ar fi cel de mai jos dar desi e domeniu .ro din link par a fi din Cehia cu al lor "gumene rohoze" (gumené rohože) ma rog, vedeti si voi:

https://www.vtvauto.ro/3d-gumene-rohoze-no-77-pre-ssangyong-korando-iv-2019-up-4-ks-77426269
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

12 minutes ago, panzed said:

No.77

Le-am văzut în pozele unui coleg pe Facebook. Pe mine nu m-au convins. Am optat tot pentru varianta de la Element pusă de Sorin mai sus în special pentru faptul că acopera footrest-ul complet și pentru că are și pentru canalul median pe spate (la mine se urcă cea mică mereu acolo)

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Ihhh... tocmai am vazut ca astea F 77 pe care le-am comandat au fixare doar pe fata stanga...

Eh, pentru asta am comandat din Romania, sa pot returna... dar cred ca anulez comanda, de fapt am si anulat-o intre timp :)

In plus vad ca masina mea nu are capse ca la alte masini ci are... carlige!

Oricum, cele de pe Amazon au macar gaurile exact acolo unde sunt si la mine...

Multumesc Sorin si Diomet ca mi-ati atras atentia.

Editat de panzed
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Zilele trecute Amazon spunea 59.98Euro si 10E transport, cred ca acum s-a schimbat vanzatorul si a fost 42Euro cu tot cu transport 🤪

Mai ieftin ca pe Emag in conditiile in care am comandat "ce trebuie".

Inca o data multumesc.

  • Haha 2
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 2 weeks later...
Acum 3 ore, panzed a spus:

Au venit, se potrivesc perfect. 🥳

P.S. Pentru cei pațiți ca si mine in trecut: cauciucul de la astea nu miroase!

Pai.... nu recomandam prostii! 🤪

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...