Jump to content

Bare transversale


Recommended Posts

Am achizitionat anul trecut, pentru Tivoli al meu - X150, un set de bare Turtle Air-2. Au profil aripa de avion, au cheie pentru toate cele 4 suporturi, nu scot sunete la nicio viteza, arata bine si le recomand oricarui posesor de Tivoli. Au lungime reglabila si ce-mi place la ele este ca nu au capetele iesite inafara ca cele mai ieftine. Au costat in jur de 500 lei. Pun si niste poze.

IMG_20220404_102531.jpg

IMG_20220404_102527.jpg

IMG_20220404_102517.jpg

Editat de StefBacau
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Arată foarte bine, nu am găsit din păcate pentru Korando C300. O să optez pentru Menabo probabil de la care am cutia-portbagaj.

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

1 oră în urmă, Diomet a spus:

Arată foarte bine, nu am găsit din păcate pentru Korando C300. O să optez pentru Menabo probabil de la care am cutia-portbagaj.

Am si eu cutie portbagaj de la Menabo. Modelul este Menabo Quasar Dark 320, evident de 320 litri, culoare gri-carbon.

Initial am vrut sa iau bare tot de la Menabo, model Leopard negre dar mi-au placut mai mult astea Turtle.

Pun o poza si cu aceasta cutie, pentru cineva interesat.

cutie-portbagaj-menabo-quasar-dark-320-120x90x36cm.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 5 weeks later...

Am luat barele de care ziceam de la Menabo, din păcate au venit la pachet cu dezamăgirea. Am scris aici despre subiect.

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 2 weeks later...
On 5/16/2022 at 9:02 PM, Dannyboy said:

RON 225.53 | For SsangYong Tivoli XLV 5 Door SUV 2018 - 2021 (Rails)Aluminum Alloy Side Bars Cross Rails Roof Rack Luggage LOAD 200KG

https://a.aliexpress.com/_m0x8T9k

Transport...360 de lei...

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 6 months later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 5 months later...

Dupa lungi cautari si discutii cu diferiti vanzatori, dar mai ales dupa configurarea pe pagina Thule am achizitionat barele transversale (Bare auto transversale Thule Evo WingBar), vanzator Provelo https://www.provelo.ro/produs/bare-auto-transversale/bare-transversale-thule/bare-auto-transversale-thule-evo-wingbar-7/?gclid=EAIaIQobChMIpoD1ttfv_gIVEfZ3Ch3PZg2NEAYYASABEgLJyvD_BwE

Pe pagina Thule trebuie ales modelul XLV!

Pot sa spun ca am tras lozul castigator cu ele. Se aseaza foarte bine pe barele longitudinale distantate de plafon, existente pe Tivoli Grand. Lucru de care ma temeam cel mai mult pentru ca am vazut la un coleg (care are Korando) montate niste bare foarte prost, piciorul sprijinindu-se doar pe un punct din suprafata barelor longitudinale.

Atasez imagini pentru a va face o impresie de cele spuse mai sus. Sper sa fie de ajutor celor care au Tivoli si cauta bare transversale pentru el.

Pret 1150 Lei + 30 Lei transport.

 

WhatsApp Image 2023-05-12 at 13.51.06.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-12 at 13.51.17.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-12 at 13.51.22.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-12 at 13.51.29.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-12 at 13.51.35.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-12 at 13.51.41.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Am deja un an cu ele. Au cărat biciclete și o cutie de 460L. Totul ok până acum

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...