Jump to content

Bare tranversale Thule Evo Raised Rail Wingbar Evo


Recommended Posts

După experiența mai puțin plăcută cu barele de la Menabo (de a căror cutie Marathon 460 sunt foarte mulțumit), experieță despre care am vorbit aici, le-am returnat și am reluat căutările și singura soluție a fost Thule.

Le-am găsit cel mai ieftin la portbagajeauto.ro la 907 lei, iar cel mai scump preț găsit a fost de 1249 de lei. (Nu, nu m-au plătit :))

Pentru detalii legate de bare accesați:

https://portbagajeauto.ro/bare-transversale-thule-evo-raised-rail-wingbar-evo-pentru-ssangyong-korando--c300--5-usi-suv--model-2019---sistem-cu-prindere-pe-bare-longitudinale-

Pe scurt, au o foarte mare atenție la detalii, zgomotul de rulare este foarte mic, au tot felul de protecții și imbusul cu care se montează este dinamometric, se oprește exact când trebuie. Pentru bicicliști: au profil T, adică se pun și se scot rapid suporturile de bicicletă.

20220511_154707.thumb.jpg.12d49e6ef3860ae9b855f6b793bb6370.jpg

 

 

  • Like 1
The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

8 minutes ago, Aditzact said:

Am montat acelasi tip de bare. Zgomot aproape inperceptibil la viteza de autosrada, aveam 2 perechi de skiuri si suportuk aferent pronse de bare.

Încă nu am pus nici cutia, nici suporturile de bicicletă (tot de la Thule), dar sunt foarte curios cu ele puse dacă se schimbă/adaugă ceva.

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...