Jump to content

Ssang Militari


Alex

Recommended Posts

Am vizitat reprezentanta Ssangyong Militari anul trecut in septembrie. Ma interesa modelul Korando, benzina, AWD. Am facut test drive pe masina de test. Masina super, vanzatorul praf. Nu stia unde sunt comenzile pe volan, cum se activeaza functii din meniu, am iesit pe autostrada si punea frane in dreapta, vizibil stresat, in conditiile in care nu am facut vreo manevra brusca, eram cu cei doi copii si sotia in spate. Ne a spus ca portocaliu, culoarea pe care o doream, nu o mai gasim in Europa. S a facut ca ne cauta o masina in stoc in Romania sau in hub-urile europene cu configuratia Clever plus pe care o doream, dar nimic. Pentru comanda am primit termen de livrare 11 luni. Am plecat tare dezumflat de acolo. Cautand ulterior pe net am gasit. Masina am luat-o de la Constanta. Era in stoc: Korando Clever plus portocaliu, fara AWD, dar cu AT6.

Asadar mare dezamagire showroom-ul din Militari.

  • Like 1

IMG20220916194302.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

De la Militari am ridicat mașina. Pentru București, Ssang livrează doar acolo, din motive logistice.

Totul a decurs bine, insistau să pun întrebări dacă am. După citit manualul și toate discuțiile online, nu am prea avut ce să întreb însă ;)

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

In tara asta problema dealerilor sta in felul urmator. Importatorul pe Europa e in Ungaria. Acesta isi creeaza o retea de distributie in fiecare tara in care intentioneaza sa vanda. Deci contacteaza diversi dealeri, unii dintre ei acceptand sa intre in aceasta retea. Insa acesti dealeri nu comunica intre ei si nici nu au baza de date comuna. Asa ca acel minunat vanzator doar a mimat cautarea (cum bine ai zis @Alex), el stiind prea bine ce stoc are firma la care lucreaza. Va dati seama ca nici un dealer nu e atat de diliu incat sa faca vanzare concurentei. Asa ca sarcina cautarii pica in sarcina potentialului client, iar sentimentul de nemultumire e deplin justificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...