Jump to content

Întâlnirea Națională Club SsangYong 4-5 iunie 2022


Diomet

Recommended Posts

Dacă faceți, să îmi spuneți și mie 2 idei discutate, eu sunt plecat...

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Propun o intalnire cu o saptamana inainte de plecare (28 mai) pentru a discuta pe viu aspectele Intalnirii nationale.
Și eu sunt de acord !

Trimis de pe al meu 2201122G folosind Tapatalk

  • Thanks 1
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Au venit tricourile ClubSsangYong! Bleumarinul este cam albastru, dar nuantele sunt oricum relative!002c12e73cb3221839fbf9ab7f7deff3.jpg81d92c48ec7fec66b8c5d99a5293744a.jpg

Trimis de pe Oppo Reno 6 5G folosind Tapatalk

  • Like 1
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

1 hour ago, Dannyboy said:

@cristipopa sa-ti dea Domnul sanatate! Marfa e de exceptie. Fa cum ai zis tu, e foarte bine.

This thread without pictures is worthless :)

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Poze n-avem, din pacate. Am fost 3, din care 2 participa la intalnirea ce va urma. Ce puteam discuta doar 2 insi, sau ce puteam noi hotarâ in numele unui grup? Cristi a venit cu niste mostre de vin. L-am gustat si l-am catalogat drept excelent. Atata tot. Sunt curios cum ne vom organiza, tinand cont ca mai sunt doar 6 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

4 hours ago, Dannyboy said:

Sunt curios cum ne vom organiza, tinand cont ca mai sunt doar 6 zile.

Fii mai încrezător. Având în vedere că e prima întâlnire avem voie să mai greșim pe ici pe colo :)

Chill, dacă iese bine, e bine, dacă ceva nu e perfect mai improvizăm și iar o să fie bine.

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Salut!

Inafara de gratare,🍷 si socializare in curtea pensiuni ,(unde nu au acces si altii) ce mai este in program ?

Acum am facut si eu rezervare la Piatra Craiului (aproape de voi) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

2 minutes ago, luc said:

Salut!

Inafara de gratare,🍷 si socializare in curtea pensiuni ,(unde nu au acces si altii) ce mai este in program ?

Acum am facut si eu rezervare la Piatra Craiului (aproape de voi) 

Eu nu cred că o să fie problemă dacă o să vină și alții din exterior. O să vadă că nu suntem puștani, că avem și copii cu noi, că nu avem fețe de distrugători și nu o să zică nimic

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Am intrebat eu la rezervare si gazda a spus clar ca nu accepta alte persoane in afara celor cazate in curte! Sorry! Trebuie sa iesim intr-o plimbare sa ne intalnim cu totii!

Trimis de pe Oppo Reno 6 5G folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Eu zic sa nu va faceti griji. Avem voie sa primim musafiri. Interdictia se refera la cazare.

Apropo de cazare. Daca nu incurc alte planuri, va rog sa-mi rezervati o camera la parter. Sotia inca se deplaseaza in baston in urma unei operatii de menisc si urca sau coboara scarile cu dificultate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Ar trebui să discutăm despre lista de cumpărături, nu? Când/cât/unde?

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Ar trebui. Hai sa discutam si sa punem cantitati in acel tabel. Eu propun sa luam carnea si mezelurile de la Sergiana!

Trimis de pe Oppo Reno 6 5G folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Sergiana, adica din Zarnesti. Asta inseamna sa fim acolo cu lista pregatita, iar cine ajunge acolo sa aiba si banii necesari. Dar poate exista varianta ca la Sergiana sa nu gasim ce ne trebuie noua. Am furat-o in Calimanesti cand am fost cu alt grup. Oricum, inteleg ca trebuie sa umblam la lista, corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Am observat ca exista doar un gratar. va fi inghesuiala foarte mare si exista posibilitatea sa mancam fie in etape, fie mai tarziu dar rece. Are cineva posibilitatea de a intreba azda daca putem aduce gratar suplimentar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Acum 24 minute, Dannyboy a spus:

Am observat ca exista doar un gratar. va fi inghesuiala foarte mare si exista posibilitatea sa mancam fie in etape, fie mai tarziu dar rece. Are cineva posibilitatea de a intreba azda daca putem aduce gratar suplimentar?

E destul de mare gratarul, eu zic ca ajunge. In orice caz, putem pastra foarte bine mancarea calda in cuptorul din bucataria interioara asa incat sa avem totul cald la momentul mesei. Anyway, gratarul este mai mult despre facut gratar, socializat si baut un spritz in fum decat despre mancat, este pacat sa il facem repede la doua gratare!

  • Like 2
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Am facut rost de o slanina fiarta in usturoi si cu boia pe deasupra, ca sa avem ce discuta la o tuica. Are cineva posibilitatea sa aduca niste ceapa rosie? Ca de ceapa de apa nu am curajul sa indraznesc a cuteza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

6 hours ago, Dannyboy said:

ceapa rosie

Dacă văd pe drum doar....

  • Thanks 1
The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Mâine mă pot duce la Selgros la Brașov și mă gândeam să fac o parte din cumpărături (cam ce îmi mai poate intra in portbagaj).
Și mă gândeam să iau așa:
1. 4-5 caserole de mici (într-o caserolă sunt 16 mici);
2. 2 cefe (de regulă au cam 2,5 kg);
3. O coastă întreagă,
4. Au un mușchi file afumat foarte bun pentru mic dejun;
5. Au un salam cu șuncă foarte bun la fel pentru micul dejun;
6. 1-2 cartoane de oua;
7. Cine vrea carne de pui ..îmi scrieți că eu nu știu ce și cum.
Și dacă mai am loc o sa mai iau 2 baxuri de Borsec...
Credeți că este ok ?

Trimis de pe al meu 2201122G folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Ai gandit foarte bine, numai ca din punctul meu de vedere, prea tarziu. Vazand lipsa de interes pentru organizare mi-am luat deja tot cam ce e necesar. Am un sac de carbuni de 4kg. si doua legaturi de lemne. Daca tu crezi ca mai e necesar inca un sac, poti lua

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Ai gandit foarte bine, numai ca din punctul meu de vedere, prea tarziu. Vazand lipsa de interes pentru organizare mi-am luat deja tot cam ce e necesar. Am un sac de carbuni de 4kg. si doua legaturi de lemne. Daca tu crezi ca mai e necesar inca un sac, poti lua
Îmi poți spune ce înseamnă cam tot necesar te rog ?

Trimis de pe al meu 2201122G folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Daniel, pai nu luam si noi mancare la comun? Ca am inteles ca bautura avem, ma rog, mai putin apa si suc. Hai ca cel putin pe mine m-ai bagat in ceata!

Trimis de pe Oppo Reno 6 5G folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

S-a facut o lista de care nu s-a atins nimeni timp de 3 saptamani. Pana acum nimeni nu si-a exprimat vreo dorinta despre ce doreste sa manance. Mi s-a parut absolut normai sa ma pregatesc cu ce consider e necesar pentru mine si sotia mea. Am spus de nenumarate ori ca am organizat multe astfel de intalniri dar nu a interesat pe nimeni. Sper ca am risipit ceata.

Cristi, am luat o caserola de mici, ceva carnati, ciuperci pentru gratar, rosii, castraveti si ceva de ciugulit dimineata. Si un bax de apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...