Jump to content

Roată de rezervă Slim Korando (2019-)


Recommended Posts

@botezmi Multumesc, o sa merg si eu pe varianta ta. Am R18 montat dar nu conteaza teoretic, parametrii de interior sunt ok cred. Balonul e la fel ca diametru.

@Diomet Multumesc, chiar credeam ca sunt OE la banii aia.

Am inteles ca in 2019 aveau optiune 300E pentru roata de rezerva marime normala, nu mai avem de unde sa stim daca era de aliaj si oricum nu mai conteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 1 month later...

Salut. Va rog sa îmi spuneți ce tip de prindere/zona de contact ar trebui să aibă cricul? Cel de pe roataderezerva.ro pare că are pt șină, cineva de aici sau dintr-unul din grupurile de pe Facebook a luat cric hidraulic, dar ăla știu că are zona de contact oarecum plata. Mașina am văzut că ar avea tip șină pragul in zona ranforsata pentru cric.

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

11 minutes ago, sorint said:

Salut. Va rog sa îmi spuneți ce tip de prindere/zona de contact ar trebui să aibă cricul? Cel de pe roataderezerva.ro pare că are pt șină, cineva de aici sau dintr-unul din grupurile de pe Facebook a luat cric hidraulic, dar ăla știu că are zona de contact oarecum plata. Mașina am văzut că ar avea tip șină pragul in zona ranforsata pentru cric.

Mulțumesc.

Punctele de ridicare sînt pe "șină".

Eu am cumpărat doar roata slim.

Cricul l-am luat de pe eMAG pentru că am vrut manivelă cu clichet (sînt leneș).

https://www.emag.ro/cric-heyner-germany-ultralift-pro-2-tone-premium-34721/pd/D6JWJDMBM/?utm_medium=ios&utm_campaign=share%20product&utm_source=mobile%20app

 

IMG_4554.jpeg

  • Thanks 1
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

On 29.11.2023 at 19:58, botezmi said:

Punctele de ridicare sînt pe "șină".

Eu am cumpărat doar roata slim.

Cricul l-am luat de pe eMAG pentru că am vrut manivelă cu clichet (sînt leneș).

https://www.emag.ro/cric-heyner-germany-ultralift-pro-2-tone-premium-34721/pd/D6JWJDMBM/?utm_medium=ios&utm_campaign=share%20product&utm_source=mobile%20app

 

IMG_4554.jpeg

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...