Jump to content

Logo - vot


Diomet

Pe care din următoarele logo-uri îl preferați:  

22 members have voted

  1. 1. Pe care din următoarele logo-uri îl preferați:

    • 1. Nume club cu logo care înlocuiește litera "o"
      2
    • 2. Logo mare cu nume club sub acesta
      6
    • 3. Logo mare cu harta României în interior si nume club sub acesta
      4
    • 4. Logo mare cu harta României în interior si indicativul de țară si nume club sub acesta
      2
    • 5. Logo cu harta si nume club în culorile tricolorului
      8


Recommended Posts

Logo-ul nr 5 e total neprofi. Harta Romaniei din interiorul siglei parca e pusa in paint acolo. Se vede un patrat in jurul ei care este mai alb decat restul fundalului. Nu judec initiativa si persoana care a facut acel logo. E gratis deci clar nu poate fi ceva mega profi. Dar alegerea mea a mers pe un logo care arata mai profi.
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Nu cred ca e vreo problema ca se vede usor un patrat. Nu cred ca face nimeni zoom de 500% ca sa vada asa ceva(eu nu am remarcat). Si oricum se poate corecta.

E vorba de idee si cum arata. NU e asa monoton fiind in culorile Romaniei.

120267339885193.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 3 weeks later...

Se poate face la orice pravalie de produse personalizate care dispune de cuter-plotter. Descarcati jpg-ul si va duceti cu el. Eu l-am facut la Cora Alexandriei, la capatul autobuzului 226.

Daca intereseaza pe cineva, mai am 2 bucati pe albastru, s-ar vedea foarte bine pe tabla pe alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Revin.

Cred ca solutia pentru cuter-plotter se aplica doar la variantele 1 si 2. Cele cu harta sunt foarte problematice din cauza liniilor extrem de subtiri. Acestea se vor dezlipi in cateva zile. Va trebui sa apelati la printuri pentru ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

În limita timpului pot asigura customizări cum ar fi o mică bordură albă pentru contrastul pe culorile închise, sau direct albe.

 

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Acum 58 minute, Diomet a spus:

În limita timpului pot asigura customizări cum ar fi o mică bordură albă pentru contrastul pe culorile închise, sau direct albe.

 

Ar fi frumos una doar cu bordura alba si acel scris albastru! Daca poti sa imi dai si fisier vectorial ar fi si mai bine, raman dator cu 2 beri la urmatoarea intalnire! Vreau sa pun si eu la dragonul meu negru! Si vectorialul ar merge bine si pt. scalare pt. tricou!

 

  • Thanks 1
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Am senzatia ca nu e clara ideea de sticker. Sunt mai multe metode de a produce unul, si aceste metode se pot aplica in functie de model. Daca ne vom intalni o sa vedeti ce am facut eu si putem discuta varianta care se potriveste cel mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 1 month later...
La 31.01.2022 la 19:41, Maveriick a spus:

Fara patrat! :D Sa fie profi !

Sper sa nu se supere autorul original !

ssangyong.jpg.2a5547c74a969c0ca1f457a20d1e0341.jpg

E ok,eu am uitat fundalul galben 😉

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...