Jump to content

Senzorii de distanta (parcare)


Recommended Posts

Salut, 

Pe mine ma dispera functionalitatea senzorilor. Pe spate nu se activeaza decat dupa ce masina nu mai ruleaza deloc, atunci ii apuca strechea, desi dau incet cu spatele si ar avea timp sa reactioneze. Aia din fata au alta dambla, se activeaza dupa ce trec de masina (obstacolul) din fata (in treapta D), au asa, un delay de 0.5-2 secunde...

La voi cum e?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 4 months later...
  • 1 month later...
On 5/28/2023 at 9:37 PM, sictiritu said:

Pe mine ma dispera functionalitatea senzorilor

Bine ai venit în clubul haterilor senzorilor :)

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 2 months later...

Buna ziua,

Ați încercat sa vorbiți la service despre funcționarea senzorilor? Mie mi se pare ca mai mult încurca. Am parcat aseară la 15 cm de un zid si nici urma de reacție din partea senzorilor fata. Nu e prima parcare cu mașina asta. Uneori funcționează, alteori nu, dar clar nu te poți baza pe ei.

Poate ca nu sunt cele mai importante lucruri la o mașină, dar fac parte din dotările plătite ale acesteia si faptul ca nu funcționează din fabrica cred ca este îngrijorător pentru ca te face sa te gândești ca poate nici alte componente nu funcționează/ nu vor funcționa. Da, avem garanție si ce se strica se repara, dar la mine nu s-au stricat. Asa "face ele"..

The rotation of Earth really makes my day.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

6 hours ago, Marius ochiana said:

Buna ziua,

Ați încercat sa vorbiți la service despre funcționarea senzorilor? Mie mi se pare ca mai mult încurca. Am parcat aseară la 15 cm de un zid si nici urma de reacție din partea senzorilor fata. Nu e prima parcare cu mașina asta. Uneori funcționează, alteori nu, dar clar nu te poți baza pe ei.

Poate ca nu sunt cele mai importante lucruri la o mașină, dar fac parte din dotările plătite ale acesteia si faptul ca nu funcționează din fabrica cred ca este îngrijorător pentru ca te face sa te gândești ca poate nici alte componente nu funcționează/ nu vor funcționa. Da, avem garanție si ce se strica se repara, dar la mine nu s-au stricat. Asa "face ele"..

Din păcate nu există un răspuns pozitiv la această problemă la care unele service-uri se pare că insistă că așa trebuie să funcționeze. Nu știu dacă sunt senzorii de calitate îndoielnică, controller-ul lor, softul sau cine știe ce altceva.

Urmăresk și partikip la acest subiect :)

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...