Jump to content

F.A.Q.


Diomet

Recommended Posts

  • 5 months later...

Ai mei copii au crescut cu folie fff intunecata, e a3a masina la care pun folie pe geamuri deja fumurii din fabrica. Noapte nu prea se vede in spate, sar sunt obisnuit. Am folie pe masini de cand ma stiu …. Folia de buna calitate ajuta mult pt protectia termica, am montat ceva mediu de la LLumar pe fata & spate. Folia fata e legala, protejeaza doar UV. Cost 700lei, am avut ceva discount fiind client de peste 20 de ani la acelasi atelier(am montat folie la peste 10 masini la ei).

96D946CA-D1F6-481F-8603-2A898A0CBFAB.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Nu sunt de 5% cum am pe cealaltă, dar copilul nu este deranjat de soare, sunt destul de ok așa cum vin.

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 1 year later...

Are cineva idee cum se poate remonta chederul din partea inferioara a usii spate la Korando din 2023 ?  La  o stergere  ceva mai multa forta s-a desprins din montura pe o lungime de ~5 cm, nu pare o chestie pentru care sa mergi in service, dar nici nu pare usor de pus la loc.

2022 Korando Style+,White

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

2 hours ago, oxo6072 said:

Are cineva idee cum se poate remonta chederul din partea inferioara a usii spate la Korando din 2023 ?  La  o stergere  ceva mai multa forta s-a desprins din montura pe o lungime de ~5 cm, nu pare o chestie pentru care sa mergi in service, dar nici nu pare usor de pus la loc.

Poți pune o poză?

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

55 minutes ago, oxo6072 said:

 

WhatsApp Image 2024-02-25 at 17.16.00 (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-02-25 at 17.16.00.jpeg

La cum îmi dau seama din poză, a ieșit "brăduțul" din prinderile din spate.

Trebuie să scoți piesa albă de tot și apoi să o pui pe șină pe direcția săgeții și să o capsezi înapoi:

image.png.26b362b74529bbb494071887ce05bd3c.png

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

15 hours ago, Diomet said:

La cum îmi dau seama din poză, a ieșit "brăduțul" din prinderile din spate.

Trebuie să scoți piesa albă de tot și apoi să o pui pe șină pe direcția săgeții și să o capsezi înapoi:

image.png.26b362b74529bbb494071887ce05bd3c.png


Sa inteleg ca se poate demonta chederul complet (pentru spalare curatare/inlocuire ) si piesele  albe sunt un fel de capse ( presupun ca sunt mai multe pe intreaga lungime a chederului) care tin tot ansamblul ? 

Intreb pentru ca pare destul de fragila :) capsa asta care se vede acum, si pare ca se poate rotii :) 

Exista un  tutorial/video /pdf  ? 

Editat de oxo6072

2022 Korando Style+,White

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...