Jump to content

Bine ați venit!


Admin

Recommended Posts

  • 7 months later...

Salutare si bine v-am gasit!😀

Din data de 27.07.2022 sunt unul din fericitii posesori de Korando (de fapt sofer, ca masina e pe numele sotiei :)).

Pana acum, in 300 de km facuti cu ea... numai de bine (trecerea fiind facuta de la un Chevrolet Aveo 2010).

Tavi,

 

Editat de Tavi

Tavi

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Multumesc.

Revin cu o intrebare. Momentan am numere rosii, urmand ca luna aceasta sa trecem la inmatricularea definitiva.

Actele care ne trebuiesc sunt: Cerere, CI proprietar, cartea masinii, asigurarea, factura, dovezi plati numere si certificat si dovada inregistrarii la fisc.

Intrebarea ar fi, pentru cei care au facut deja acest lucru, pentru dovada inregistrarii la fisc, unde trebuie sa ma duc, ce acte sunt necesare ( copie si original) si cat este de platit pentru korando?

Tavi,

PS. Scuze daca am gresit topicul sau deja s-a discutat acest lucru.

Editat de Tavi

Tavi

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Înregistrarea se face la administrația financiară de unde aparțineți. Nu se plătește nimic, impozitul se va plati începând cu anul următor. Ca documente trebuiesc cartea, CI, factura in original și RCA dacă îmi aduc bine aminte. Lista exacta este și pe site-ul administrației, sper că nu am omis ceva.

Succes!

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

La 12.08.2022 la 9:27, Tavi a spus:

Salutare,

Am inteles, multumesc de informatii.

Sper pentru tine sa nu locuiesti in sectorul 5. Cand individa de la ghiseu a realizat ca nu poate citi cursiv marca masinii, mi-a cerut certificatul fiscal al firmei care a vandut autoturismul. A fost panica in toata sala cand au auzit ceilalti asemena minune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Sunt din sectorul 3. Dar preventiv, dna David Maria, de la repezentanta mi-a dat copie dupa certificatul fiscal al firmei, si spunea ca au mai patit-o si altii.

Saptamana asta sper sa reusesc sa o inmatriculez definitiv.

Tavi

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 2 weeks later...

Am rezolvat si cu inmatricularea. La administratie a mers rapid cu documentele deja pregatite conform site-ului primariei ( original si copie)+ procura (daca cel care se prezinta la primarie+politie nu este proprietarul masinii).

La politie facusem programare din timp, si a mers foarte bine, am ajuns mai devreme m-am dus la ghiseul unde eram programat si am intrebat daca se poate face mai rapid, ceea ce s-a si intamplat. A doua zi am ridicat si numerele.

Tavi

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...