Jump to content

Opinii achizitie Tivoli


Georgi

Recommended Posts

Buna ziua!

Ma intereseaza achizitionarea unui Tivoli, cutie automata, tractiune fata. Nu am apucat inca sa merg in reprezentanta sa o vad dar filmuletele pe care le-am vazut pe internet despre ea mi-au starnit interesul.

As vrea, daca se poate, sa ma ajutati cu niste informatii in legatura cu relatia cu reprezentantele (in special cea din Bucuresti, Iuliu Maniu) si intretinerea masinii .

- Care sunt costurile estimative la revizii? Sunt alte piese care necesita schimbare la revizii in afara de cele standard (ulei, filtre)?

- Se incadreaza in programul rabla?

- Se mai ofera reduceri in reprezentanta in momentul in care ma decid sa cumpar masina?

- Costuri estimative CASCO? RCA?

 

Am mai vazut pe forum ca sunt ceva probleme cu vopseaua. S-a remediat in reprezentanta sau nu se iau in considerare plangerile?

Daca aveti timp puteti impartasi din experianta dumneavoastra cu masina. (chiar mi se pare un model interesant).

 

Multumesc frumos!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Vopseaua nu are probleme. Lacul are, se zgârie foarte ușor chiar și de la crengi sau un gard viu. Reprezentantele nu fac nimic în acest sens, susțin sus și tare că lacul e foarte bun.

Și parbrizul se zgârie foarte ușor. Nici aici nu am primit rezolvare din partea reprezentantelor.

Mașina este fiabila, robusta,plăcută la condus, scaune confortabile la drumuri lungi, sistemele de siguranță electronice funcționează impecabil, nu frânează exagerat precum "germanele" care te dau cu capul de parbriz des.

Reviziile mi se par puțin scumpe, peste medie plus că intervine acea prima revizie la 7500 km.

Recomand culori deschise sa nu se vadă zgârieturile lacului.

Din câte știu nu se mai încadrează la rabla.

Nu se dau alte reduceri dar preturile sunt foarte bune în comparație cu europenii, mai dau ei bonusuri. Eu am primit bord tableta moka.

Recomand tuturor marca asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...